Odborné poradenství

Jde o cílený a složitější rozhovor na určité téma. Tento je veden mezi pacientem a lékárníkem, který je držitelem certifikátu o absolvování certifikovaného kurzu.V lékárně je možno též dohodnout tzv. vyžádané odborné poradentství, které představuje více krátkých osobních konzultací. Tato forma je obvykle placená.

Konzultační činnost

Konzultační činnost je součástí každého výdeje léčiv na lékařský předpis nebo prodeje volně prodejných přípravků. Nejčastěji je v lékárně konzultována bolest, alergie, nachlazení, kašel, nespavost, bolesti v krku, průjem, trávicí potíže, zácpa, popáleniny, rýma, oční obtíže apod.

Hodně pacientů užívá více přípravků najednou. Jiní naopak pouze jeden přípravek při akutním onemocnění. Poučení o správném a bezpečném užívání léků je zásadní pro úspěšnou léčbu. Dnes lidé získávají informace z různých zdrojů, osobní konzultace v lékárně je však nenahraditelná. Je při ní zdůrazněno, kdy léky užít, čím je zapít, zda je užít před, nebo po jídle, ráno, v poledne, a nebo večer. Důraz je kladen i na vzájemné ovlivnění léků potravou, či jinýmy léky.

Konzultace je doplněna informací o správném uložení léků doma. Zda může být uskladněn při teplotě do 25 °C, nebo za snížené teploty. Rovněž doba použitelnosti od prvního otevření přípravku je důležitou informací.

Homeopatie

Homeopatií se zabýváme od roku 1995. Je to velice šetrná léčebná metoda využívající přírodní látky ve velmi malých (infinitezimálních) dávkách. Nemá žádné vedlejší účinky, je vhodná i pro těhotné, kojící a malé děti.

V lékárenské praxi je používána zejména pro zvládání akutních stavů (chřipka, rýma), problémů při těhotenství a při kojení, při léčbě traumat, bolesti a lehčích psychických potíží apod.

Dermoporadenství

Dvakrát ročně (jaro, podzim) pořádáme Dny dermoporadenství. Dermoporadkyně Pierre Fabre zdarma otestuje váš typ pleti a doporučí vhodné přípravky (značky Avene, A-Derma, Ducray, Klorane). I v průběhu roku můžete v lékárně konzultovat své problémy s atopickou dermatitidou, akné a jinými kožními problémy. Bude se vám věnovat lékárník nebo farmaceutická asistentka, kteří jsou dlouhodobě proškolováni v této problematice.

V případě zájmu, nezapomeňte sledovat náš Facebook, kde vás budeme o blížící se dermoporadně včas informovat.

Odvykání kouření

Neváhejte oslovit nás lékárníky. Jsme tu a rádi vám pomůžeme zbavit se tohoto zlozvyku. Budeme vás opakovaně zvát na konzultace a poradíme vám, jak nahradit vzorce chování spojené s kouřením cigaret. Bude se vám věnovat odborník, který úspěšně absolvoval garantovaný kurz České lékárnické komory – Odvykání kouření v lékárnách. Pro více informací nás kontaktuje telefonicky nebo emailem, je taktéž možné se na konzultaci objednat prostřednictvím kontaktního formuláře.

Výživa v nemoci

Jakékoliv zranění, onemocnění, operace je vždy spojeno se zvýšenou potřebou organismu přijímat bílkoviny (proteiny). Například zákroky v dutině ústní omezují možnosti příjmu plnohodnotné stravy. Omezený příjem bílkovin znamená často zhoršené a zpomalené hojení, úbytek na váze, sníženou obrannou funkci imunitního systému.

Stavy spojené s nechutenstvím při onkologické léčbě, při hojení ran vyžadují speciální výživu. Tuto je možné nakoupit v naší lékárně. Jedná se většinou o tekutou výživu v uzavřených baleních, která se popíjí po celý den po doušcích.